HomeViestejäAisha North13.8.2013 - Selviytymiskäsikirja, osa 342

13.8.2013 - Selviytymiskäsikirja, osa 342

SELVIYTYMISKÄSIKIRJA, OSA 342
 
Jatkuvia seuralaisia kanavoinut Aisha North (aishanorth.wordpress.com )
13.8.2013
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
 
Vaikeus pysyä kaikkien näiden energiavaihteluiden vauhdissa on tullut selväksi teille kaikille jo ja tiedämme, että monet teistä kärsivät tämän kaiken tuotoksesta. Taas kerran, on todella vääjäämätöntä, että kehonne osoittaa jonkinlaista ahdistusta, mutta joillakin se voi olla melkein rampauttavaa. Tiedämme olevan pieni lohtu, että taas toistamme samaa kärsivällisyyden ja luottamuksen viestiä, mutta tämä on todella hyvin intensiivinen jakso ja tuo paljon helpotusta heti, kun se alkaa hellittää. Ja se hellittää, muttei aivan vielä, kun tänään on yksi hektinen päivä monilla tasoilla. Pian tulee kuitenkin helpotusta ja näin tänään on tärkeää taas kerran pitää fokuksenne valossa.
 
Kuten olemme jo puhuneet, jonkinlainen purkautuminen saattaa alkaa näkyä sellaisessa laajuudessa, mikä saa monet teistä istumaan ja kuuntelemaan. Mutta taaskin sanomme, että älkää lotkauttako korvianne niille, jotka yrittävät tehdä vanhan ja testatun tempun ja lietsoa pelkoa aina, kun voivat, pitääkseen teidät katsomassa olkanne yli siihen, mitä on ollut, tulevaan keskittymisen sijasta. Olette kaikki tulleet uudeksi hyvin monin tavoin ja sen myötä asiat ovat alkaneet jo muuttua parempaan, mutta tämä on helppoa kadottaa näkyvistään kaiken sen hälinän keskellä, mitä pian puhkeaa kaikkialla. Niinpä taas kerran kehotamme kohottamaan silmänne aurinkoon, mikä on nousemassa horisonttiin, ja olemaan katsomatta alas liejuun, mikä edelleen tarttuu jalkoihinne. Lieju huuhtoutuu pois ensimmäisessä virkistävässä pikkuvalosateessa ja näin ollen teidän ei kannata keskittyä siihen.
 
Tiedämme, että tämä on helpommin sanottu kuin tehty, sillä monista teistä tätä vanhaa ja haisevaa liejua näyttää olevan kaikkialla ja se tuntuu roikkuvan teissä ikuisesti. Se ei roiku eikä se voi roikkua, mutta ymmärrämme toki turhautumisen siitä, että on käytävä läpi puhdistuminen toisensa jälkeen huomatakseen taas uuden harmitahran ilmestyvän ikään kuin tyhjästä. Mutta luottakaa meihin, kun sanomme, että tämäkin on menneisyyden juttu melko lähitulevaisuudessa. Mutta siihen saakka pitäkää silmänne taivaan kirkkaissa alueissa, joita ilmestyy teille kaikille, riippumatta siitä miten synkältä ja pahaenteiseltä taivas ehkä näyttääkin aivan yläpuolellanne tällä hetkellä.
 
-----------

Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.

Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.

< PrevNext >