KOTITIETÄ MIETTIEN
Kirjoittanut ja Arcturuslaisia kanavoinut Suzanne Lie ( suzanneliephd.blogspot.com)
23.11.2012
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
Aamuviesti 22.11.12
Suurin haasteemme nyt on päästää "se" sisään. En ole varma, mikä "se" on, mutta se on hyvin korkeaa taajuutta ja erilaista kuin mikään, mitä olen koskaan tuntenut. Ensin se tuntuu väsymykseltä. Jos kuitenkin vedän syvään henkeä ja antaudun tuolle tuntemukselle, minkä olen nimennyt väsymykseksi, energiakenttä muuntuu sellaiseksi, mikä tuntuu erittäin hyvältä, lähes autuaalta.
Kun antaudun tälle väsymykselle, alan tuntea autuutta, mikä asettuu nopeasti tyytyväisyyden, sitoutumisen ja kiitollisuuden tunteeksi. Jujuna on olla sivuuttamatta väsymystä ja puskematta eteenpäin vanhalla 3D-tavalla. Silloin minusta tulee ärtynyt, hermostunut ja täysin uupunut.
Minulla oli juuri ollut tilaisuus reagoida elämään uudella tavalla, mutten käyttänyt sitä. Reagoin kolmannen ulottuvuuden tavalla ja puskin väsymyksen läpi, silloin kun minulla oli vaihtoehtona reagoida viidennen ulottuvuuden tavalla ja antautua tunteelle. Kenties irtipäästäminen kiinnittymisestäni fyysisiin aistimuksiin ja antautuminen sisäiselle ITSELLE tuovat autuuden tunteen.
En sano, että ulkoinen elämäni on huonoa tai vaikeaa. Itse asiassa olen hyvin onnellinen ja usein tietoisuustilassa, mitä en koskaan ajatellut kokevani. Kenties se, että muistan ottaa hetken ja siirtyä fyysiseen väsymykseeni sen sijaan, että reagoin siihen, sallii minun tuntea autuutta.
Mikä parasta, silloin kun säilytän tämän antautumistilan, tämä uusi tunne näyttää siirtyvän ytimestäni päivittäiseen elämääni. Silloin voin hahmottaa ulkoisen todellisuuden sisäisestä ITSESTÄNI käsin. Sitten voin katsella tuttua paikkaa ja nähdä sen ITSENI sisältä. Se näyttää samalta, mutta katsoessani ulkopuolta sisäpuolen autuudesta, todellisuuteni tuntuu hyvin erilaiselta.
Itse asiassa jos jatkan ulkopuolen katselemista sisältä, tuntien samalla sisäistä autuutta, näen portaalien avautuvan. Kaikkialla missä on heijastava pinta, kuten peili, ikkuna tai kuvakehys, lasin ja minun välissä näyttää olevan värähtelevä energiavirta.
Kun virityn tähän energiavirtaan, voin tuntea portaalin avautuvan. Onko tämä portaali sisä- vai ulkopuolellani? Onko näiden kahden välillä kuitenkaan eroa? Kun minulla on tämä kokemus, ITSENI näyttää laajentuvan yli sen, mitä ihmisaivoni hahmottaisivat minuna. Jos pysyn tässä tietoisuustilassa, voinko avata nämä portaalit korkeampiin ulottuvuuksiin? Kokeilen sitä nyt ja palaan asiaan …
Kerron sen, mitä tunsin, jotta voit jakaa kokemukseni …
Kun tuijotat portaalia, se näyttää avautuvan.
Kehon lämpötila alkaa muuttua ja tunnet olosi lämpimämmäksi ja lämpimämmäksi.
Tämä lämmöntunne tulee korkeasta sydämestäsi.
Heijastat tätä lämpöä joka suuntaan korkeasta sydämestäsi.
Kun heijastat lämpöä, energiat vilahtavat ylös kosmokseen ja alas Gaiaan.
Energiat säteilevät myös laajentuvina ympyröinä korkean sydämesi ympärille.
Kun sallit itsesi leijua näissä säteilevissä ympyröissä, tunnet pyörivän energian vetävän moniulotteisiin maailmoihin.
Äkkiä tietoisuutesi ampuu eteenpäin kuin tähtialus, joka kulkee "poimunopeudella".
Kundaliinisi syttyy, mutta hillitset tämän energian muuttuvaan muotoosi.
Vähitellen tunnet arcturuslaisen energian leijuvan vieressäsi ja ympärilläsi.
Kun antaudut heidän tuntemiseensa, olet moniulotteisessa kohdussa.
Kohdussa tunnet valtavaa kiitollisuutta elämästä sellaisena, kuin se on juuri nyt.
Kun kiität hämmästyttävästä siirtymästä pois fyysisestä todellisuudesta, sinua syleillään, pidetään ja lohdutetaan kuin vauvaa.
Olet kosminen vauva, joka leijuu kosmisessa kohdussa.
Ota vastaan ja hyväksy täysin tänä ehdottoman rakkauden tunne, kun antaudut täysin ehdottoman rakkauden tunteelle …
Olet uudella maapallolla ja kurkotat tervehtimään kädestä Tervehtijääsi.
En tiedä, mitä tapahtuu joulukuussa, mutta tiedän, että imen itseeni kaiken onnellisuuden ja autuuden, mitä pystyn keräämään nyt. Jos tämä maailma loppuu tai muuttuu valtavasti, haluan kiittää kaikkia 3D-elämiäni monista seikkailusta, joita olen elänyt Gaialla.
Koska unohdin unohtaa entiset/rinnakkaiset elämät, muistan myriadeja elämiä. Jotkut olivat hyvin kamalia, mutta monet olivat onnellisia ja yksinkertaisia. Toisissa elämissä oli upeita hetkiä, jotka tekivät elämästä kolmannessa ulottuvuudessa ponnistelun arvoista. Minulla oli myös monia elämiä, joissa minulla oli läheinen suhde Gaiaan, kun olin Jumalattaren pappi tai papitar monissa elämissä.
Näin olen kauan tiennyt, että olen tullut maapallolle Gaian vuoksi. Odotan ohjeitani, joita tulee Gaialta ja korkeammilta ilmaisuiltani. Voin vain kuvitella, mitä nämä ohjeet ovat. Tiedän, että ne tulevat korkeammalta arcturuslaiselta ilmaisultani, laajentuneelta Gaia-ilmaisultani ja moniulotteiselta ITSELTÄNI.
Samalla tavalla olemme kaikki aktiivisen odottamisen tilassa. Sitten kun viestejä tulee ITSEMME laajentuneilta ilmaisuilta, tiedämme itseämme kutsuttavan palvelukseen. Teemme tietysti jo tehtäväämme ja jaamme elämämme toisten ylösnousevien ihmisten kanssa.
Kirjoitan viestini tätä osuutta kiitospäivänä. Siksi haluan kiittää monia upeita lukijoitani ja ystäviäni, joiden kanssa jaan tämän matkan. Olemme hyvin onnekkaita, että meillä on maakeho tänä planeettaylösnousemuksen aikana.
Aamuviesti 23.11.12
Tämä aamuna heräsin mielessäni lause: on yhteystaajuus, mikä kiinnittää sinut kolmannen/neljännen ulottuvuuden todellisuustaajuuteen.
Koska viesti tuli selvästi Arcturuslaisilta, pyysin heitä täydentämään sitä …
Rakkaat ylösnousevat ystävät, tietoisuustilassanne on yhteystaajuus, mikä sallii yhteyden ja vuorovaikutuksen mihin tahansa todellisuuteen. Monet ylösnousevista ystävistämme tuntevat äärimmäistä väsymystä. Tämä väsymys johtuu siitä, että teistä on aina vain vaikeampaa ylläpitää matalampi tietoisuustaajuutenne.
Koska sydän-mielenne haluaa nousta korkeampiin maailmoihin, vaatii suurta ponnistelua pitää tietoisuutenne rajattuna kolmannen ulottuvuuden matalaan taajuuteen. Toisaalta kolmannen ulottuvuuden ajattelunne on riippuvainen 3D-toimintataajuudesta, mikä on hallinnut ajatuksianne myriadeja inkarnaatioita.
Korkeampi valo ja ehdoton rakkaus mikä täyttää tietoisuutenne enemmän joka päivä, saa aikaan köydenvetoa. Yksi tietoisuutenne osa pyrkii pysymään tutussa toimintataajuudessa, mikä sitoo teidät kolmannen/neljännen ulottuvuuden maapallolle. Samassa nyt-hetkessä toinen tietoisuutenne osa vetää pois matalammista taajuuksista ja haluaa teidän yhdistyvän korkeampaan todellisuustaajuuteen.
Näin teistä tuntuu kuin lentokoneelta, joka yrittää lähteä lentoon, mutta se on pantu liekaan kiitoradalle. Tämä köydenveto saa aikaan väsymystä. Silloin kun taistelette liekaa vastaan, toimitte kolmannen ulottuvuuden tietoisuustilassa. Sitä vastoin silloin kun antaudutte väsymykselle, toimitte viidennen ulottuvuuden tietoisuustilassa.
Koska tietoisuustila kiinnittää teidät saman värähtelyn todellisuuteen, kolmannen ulottuvuuden tietoisuutenne kiinnittää teidät kolmanteen ulottuvuuteen ja viidennen ulottuvuuden tietoisuutenne kiinnittää teidät viidenteen ulottuvuuteen. Saatatte hämmentyä, koska voitte havaita kolmannen ulottuvuuden ollessanne viidennen ulottuvuuden tietoisuudessa, mutta ette voi havaita viidettä ulottuvuutta ollessanne kolmannen ulottuvuuden tietoisuudessa.
Näin on tärkeää muistaa, että korkeamman ulottuvuuden olennot voivat havaita matalamman ulottuvuuden olennot, mutta matalamman ulottuvuuden olentojen on nostettava tietoisuuttaan havaitakseen korkeamman ulottuvuuden olennot. Lisäksi viidennen ulottuvuuden tietoisuudessa voitte tuntea useamman todellisuuden kerralla. Näin voitte tarkkailla viidennen ulottuvuuden todellisuuttanne, samalla kun havaitsette myös kolmannen ulottuvuuden todellisuutenne.
Siksi voitte havaita ja asutte kahdessa maailmassa!
Vähitellen päästätte irti kaikista kiinnikkeistänne kolmanteen ulottuvuuteen ja keskitätte huomionne enemmän ja enemmän viidennen ulottuvuuden todellisuuteen. Silloin kun olette yli 50%:sti kiinnittynyt viidenteen ulottuvuuteen, alatte TIETÄÄ, että ylösnousette. Saatatte kuitenkin edelleen käydä kolmannessa ulottuvuudessa siivoamassa asioita tai auttamassa jotakuta, joka myös "muuttaa".
Aivan kuten teillä saattaa olla kaksi kotia muuttoprosessin aikana, voitte ylläpitää kaksi todellisuutta ylösnousemusprosessin aikana. Lopulta tunnette, että muutto uuteen kotiinne on valmis ja käytte vanhassa asunnossanne vähemmän ja vähemmän.
Kun olette täysin siirtyneet viidennen ulottuvuuden todellisuuteenne, huomionne alkaa keskittyä sellaisiin asioihin kuin uuden yhteisön rakentaminen ja vieraileminen galaktisen perheenne luona, minkä voitte helposti havaita ja olla sen kanssa vuorovaikutuksessa.
Mielenkiintoista kyllä, te odotatte meidän laskeutuvan, kun taas me odotamme teidän ylösnousevan. Sillä välin me käymme teidän luonanne ja/tai te käytte meidän luonamme neljännen ulottuvuuden unitilassanne, meditaatioissanne ja ulottuvuuksien välisillä matkoillanne. Tällä tavalla me, galaktinen perheenne, voimme kannustaa ja auttaa teitä.
Tietoisuutemme on äärettömästi avoinna syleilemään ja auttamaan teitä. Muistakaa kutsua meitä.
Arcturuslaiset
-----------
Kirjoittanut ja Arcturuslaisia kanavoinut Suzanne Lie ( suzanneliephd.blogspot.com)
23.11.2012
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
Aamuviesti 22.11.12
Suurin haasteemme nyt on päästää "se" sisään. En ole varma, mikä "se" on, mutta se on hyvin korkeaa taajuutta ja erilaista kuin mikään, mitä olen koskaan tuntenut. Ensin se tuntuu väsymykseltä. Jos kuitenkin vedän syvään henkeä ja antaudun tuolle tuntemukselle, minkä olen nimennyt väsymykseksi, energiakenttä muuntuu sellaiseksi, mikä tuntuu erittäin hyvältä, lähes autuaalta.
Kun antaudun tälle väsymykselle, alan tuntea autuutta, mikä asettuu nopeasti tyytyväisyyden, sitoutumisen ja kiitollisuuden tunteeksi. Jujuna on olla sivuuttamatta väsymystä ja puskematta eteenpäin vanhalla 3D-tavalla. Silloin minusta tulee ärtynyt, hermostunut ja täysin uupunut.
Minulla oli juuri ollut tilaisuus reagoida elämään uudella tavalla, mutten käyttänyt sitä. Reagoin kolmannen ulottuvuuden tavalla ja puskin väsymyksen läpi, silloin kun minulla oli vaihtoehtona reagoida viidennen ulottuvuuden tavalla ja antautua tunteelle. Kenties irtipäästäminen kiinnittymisestäni fyysisiin aistimuksiin ja antautuminen sisäiselle ITSELLE tuovat autuuden tunteen.
En sano, että ulkoinen elämäni on huonoa tai vaikeaa. Itse asiassa olen hyvin onnellinen ja usein tietoisuustilassa, mitä en koskaan ajatellut kokevani. Kenties se, että muistan ottaa hetken ja siirtyä fyysiseen väsymykseeni sen sijaan, että reagoin siihen, sallii minun tuntea autuutta.
Mikä parasta, silloin kun säilytän tämän antautumistilan, tämä uusi tunne näyttää siirtyvän ytimestäni päivittäiseen elämääni. Silloin voin hahmottaa ulkoisen todellisuuden sisäisestä ITSESTÄNI käsin. Sitten voin katsella tuttua paikkaa ja nähdä sen ITSENI sisältä. Se näyttää samalta, mutta katsoessani ulkopuolta sisäpuolen autuudesta, todellisuuteni tuntuu hyvin erilaiselta.
Itse asiassa jos jatkan ulkopuolen katselemista sisältä, tuntien samalla sisäistä autuutta, näen portaalien avautuvan. Kaikkialla missä on heijastava pinta, kuten peili, ikkuna tai kuvakehys, lasin ja minun välissä näyttää olevan värähtelevä energiavirta.
Kun virityn tähän energiavirtaan, voin tuntea portaalin avautuvan. Onko tämä portaali sisä- vai ulkopuolellani? Onko näiden kahden välillä kuitenkaan eroa? Kun minulla on tämä kokemus, ITSENI näyttää laajentuvan yli sen, mitä ihmisaivoni hahmottaisivat minuna. Jos pysyn tässä tietoisuustilassa, voinko avata nämä portaalit korkeampiin ulottuvuuksiin? Kokeilen sitä nyt ja palaan asiaan …
Kerron sen, mitä tunsin, jotta voit jakaa kokemukseni …
Kun tuijotat portaalia, se näyttää avautuvan.
Kehon lämpötila alkaa muuttua ja tunnet olosi lämpimämmäksi ja lämpimämmäksi.
Tämä lämmöntunne tulee korkeasta sydämestäsi.
Heijastat tätä lämpöä joka suuntaan korkeasta sydämestäsi.
Kun heijastat lämpöä, energiat vilahtavat ylös kosmokseen ja alas Gaiaan.
Energiat säteilevät myös laajentuvina ympyröinä korkean sydämesi ympärille.
Kun sallit itsesi leijua näissä säteilevissä ympyröissä, tunnet pyörivän energian vetävän moniulotteisiin maailmoihin.
Äkkiä tietoisuutesi ampuu eteenpäin kuin tähtialus, joka kulkee "poimunopeudella".
Kundaliinisi syttyy, mutta hillitset tämän energian muuttuvaan muotoosi.
Vähitellen tunnet arcturuslaisen energian leijuvan vieressäsi ja ympärilläsi.
Kun antaudut heidän tuntemiseensa, olet moniulotteisessa kohdussa.
Kohdussa tunnet valtavaa kiitollisuutta elämästä sellaisena, kuin se on juuri nyt.
Kun kiität hämmästyttävästä siirtymästä pois fyysisestä todellisuudesta, sinua syleillään, pidetään ja lohdutetaan kuin vauvaa.
Olet kosminen vauva, joka leijuu kosmisessa kohdussa.
Ota vastaan ja hyväksy täysin tänä ehdottoman rakkauden tunne, kun antaudut täysin ehdottoman rakkauden tunteelle …
Olet uudella maapallolla ja kurkotat tervehtimään kädestä Tervehtijääsi.
En tiedä, mitä tapahtuu joulukuussa, mutta tiedän, että imen itseeni kaiken onnellisuuden ja autuuden, mitä pystyn keräämään nyt. Jos tämä maailma loppuu tai muuttuu valtavasti, haluan kiittää kaikkia 3D-elämiäni monista seikkailusta, joita olen elänyt Gaialla.
Koska unohdin unohtaa entiset/rinnakkaiset elämät, muistan myriadeja elämiä. Jotkut olivat hyvin kamalia, mutta monet olivat onnellisia ja yksinkertaisia. Toisissa elämissä oli upeita hetkiä, jotka tekivät elämästä kolmannessa ulottuvuudessa ponnistelun arvoista. Minulla oli myös monia elämiä, joissa minulla oli läheinen suhde Gaiaan, kun olin Jumalattaren pappi tai papitar monissa elämissä.
Näin olen kauan tiennyt, että olen tullut maapallolle Gaian vuoksi. Odotan ohjeitani, joita tulee Gaialta ja korkeammilta ilmaisuiltani. Voin vain kuvitella, mitä nämä ohjeet ovat. Tiedän, että ne tulevat korkeammalta arcturuslaiselta ilmaisultani, laajentuneelta Gaia-ilmaisultani ja moniulotteiselta ITSELTÄNI.
Samalla tavalla olemme kaikki aktiivisen odottamisen tilassa. Sitten kun viestejä tulee ITSEMME laajentuneilta ilmaisuilta, tiedämme itseämme kutsuttavan palvelukseen. Teemme tietysti jo tehtäväämme ja jaamme elämämme toisten ylösnousevien ihmisten kanssa.
Kirjoitan viestini tätä osuutta kiitospäivänä. Siksi haluan kiittää monia upeita lukijoitani ja ystäviäni, joiden kanssa jaan tämän matkan. Olemme hyvin onnekkaita, että meillä on maakeho tänä planeettaylösnousemuksen aikana.
Aamuviesti 23.11.12
Tämä aamuna heräsin mielessäni lause: on yhteystaajuus, mikä kiinnittää sinut kolmannen/neljännen ulottuvuuden todellisuustaajuuteen.
Koska viesti tuli selvästi Arcturuslaisilta, pyysin heitä täydentämään sitä …
Rakkaat ylösnousevat ystävät, tietoisuustilassanne on yhteystaajuus, mikä sallii yhteyden ja vuorovaikutuksen mihin tahansa todellisuuteen. Monet ylösnousevista ystävistämme tuntevat äärimmäistä väsymystä. Tämä väsymys johtuu siitä, että teistä on aina vain vaikeampaa ylläpitää matalampi tietoisuustaajuutenne.
Koska sydän-mielenne haluaa nousta korkeampiin maailmoihin, vaatii suurta ponnistelua pitää tietoisuutenne rajattuna kolmannen ulottuvuuden matalaan taajuuteen. Toisaalta kolmannen ulottuvuuden ajattelunne on riippuvainen 3D-toimintataajuudesta, mikä on hallinnut ajatuksianne myriadeja inkarnaatioita.
Korkeampi valo ja ehdoton rakkaus mikä täyttää tietoisuutenne enemmän joka päivä, saa aikaan köydenvetoa. Yksi tietoisuutenne osa pyrkii pysymään tutussa toimintataajuudessa, mikä sitoo teidät kolmannen/neljännen ulottuvuuden maapallolle. Samassa nyt-hetkessä toinen tietoisuutenne osa vetää pois matalammista taajuuksista ja haluaa teidän yhdistyvän korkeampaan todellisuustaajuuteen.
Näin teistä tuntuu kuin lentokoneelta, joka yrittää lähteä lentoon, mutta se on pantu liekaan kiitoradalle. Tämä köydenveto saa aikaan väsymystä. Silloin kun taistelette liekaa vastaan, toimitte kolmannen ulottuvuuden tietoisuustilassa. Sitä vastoin silloin kun antaudutte väsymykselle, toimitte viidennen ulottuvuuden tietoisuustilassa.
Koska tietoisuustila kiinnittää teidät saman värähtelyn todellisuuteen, kolmannen ulottuvuuden tietoisuutenne kiinnittää teidät kolmanteen ulottuvuuteen ja viidennen ulottuvuuden tietoisuutenne kiinnittää teidät viidenteen ulottuvuuteen. Saatatte hämmentyä, koska voitte havaita kolmannen ulottuvuuden ollessanne viidennen ulottuvuuden tietoisuudessa, mutta ette voi havaita viidettä ulottuvuutta ollessanne kolmannen ulottuvuuden tietoisuudessa.
Näin on tärkeää muistaa, että korkeamman ulottuvuuden olennot voivat havaita matalamman ulottuvuuden olennot, mutta matalamman ulottuvuuden olentojen on nostettava tietoisuuttaan havaitakseen korkeamman ulottuvuuden olennot. Lisäksi viidennen ulottuvuuden tietoisuudessa voitte tuntea useamman todellisuuden kerralla. Näin voitte tarkkailla viidennen ulottuvuuden todellisuuttanne, samalla kun havaitsette myös kolmannen ulottuvuuden todellisuutenne.
Siksi voitte havaita ja asutte kahdessa maailmassa!
Vähitellen päästätte irti kaikista kiinnikkeistänne kolmanteen ulottuvuuteen ja keskitätte huomionne enemmän ja enemmän viidennen ulottuvuuden todellisuuteen. Silloin kun olette yli 50%:sti kiinnittynyt viidenteen ulottuvuuteen, alatte TIETÄÄ, että ylösnousette. Saatatte kuitenkin edelleen käydä kolmannessa ulottuvuudessa siivoamassa asioita tai auttamassa jotakuta, joka myös "muuttaa".
Aivan kuten teillä saattaa olla kaksi kotia muuttoprosessin aikana, voitte ylläpitää kaksi todellisuutta ylösnousemusprosessin aikana. Lopulta tunnette, että muutto uuteen kotiinne on valmis ja käytte vanhassa asunnossanne vähemmän ja vähemmän.
Kun olette täysin siirtyneet viidennen ulottuvuuden todellisuuteenne, huomionne alkaa keskittyä sellaisiin asioihin kuin uuden yhteisön rakentaminen ja vieraileminen galaktisen perheenne luona, minkä voitte helposti havaita ja olla sen kanssa vuorovaikutuksessa.
Mielenkiintoista kyllä, te odotatte meidän laskeutuvan, kun taas me odotamme teidän ylösnousevan. Sillä välin me käymme teidän luonanne ja/tai te käytte meidän luonamme neljännen ulottuvuuden unitilassanne, meditaatioissanne ja ulottuvuuksien välisillä matkoillanne. Tällä tavalla me, galaktinen perheenne, voimme kannustaa ja auttaa teitä.
Tietoisuutemme on äärettömästi avoinna syleilemään ja auttamaan teitä. Muistakaa kutsua meitä.
Arcturuslaiset
-----------
Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.
Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.


