HomeViestejäAisha North30.10.2013 - Lyhyt energiapäivitys

30.10.2013 - Lyhyt energiapäivitys

LYHYT ENERGIAPÄIVITYS
 
Jatkuvia seuralaisia kanavoinut Aisha North (aishanorth.wordpress.com )
30.10.2013
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
 
Energiat ovat olleet äärimmäisen intensiivisiä viime aikoina eivätkä ne ole laantumassa … Kuten monet teistä jo tietävät, aurinko on kovasti osallisena tässä ja tulevana sunnuntaina meillä on vielä pimennys (kiitos tämän kertomisesta, Otmn!). Ja kyllä, meillä on myös Kokoontuminen sunnuntaina eikä ajoitus näyttäisi voivan olla enää täydellisempi. Tämä Jatkuvilla seuralaisilla on sanottavana siitä:
 
"Kuten monet teistä ovat jo huomanneet, voimistunut aktiivisuus liittyy hyvin läheisesti tuohon taivaalliseen kumppaniin, mihin viitataan aurinkonanne. Se on jo hyvin matkassa lisätäkseen uuden tärkeän viestin tähän Kokoontumiseenne ja se saapuu ajoissa auttamaan teitä kaikkia, kun istuudutte yhdistymään myöhemmin tällä viikolla. Kuitenkin se mitä se on jo tuonut käyttöönne jatkuvilla purkauksillaan muutaman viime päivänä aikana, on taianomaista, kun se on syössyt vakaata energiahiukkasvirtaa, mikä puhuu äänekkäästi. Nimittäin sen hyväily ei ole jättänyt koskettamatta ketään teistä muutaman viime päivän aikana eikä sen hellittely ole myöskään ehtymässä. Pitäkää siis katse yläilmoissa, kun tämä heijastaa taas kerran vanhoja ja viisaita sanoja "niin ylhäällä, kuin alhaalla", ja ymmärrämme, että löydätte kaikki tavan tunnistaa ne vaikutukset, joita näillä toisinaan melko kiihkeillä kiintymyksen merkeillä on teihin kaikkiin.
 
Muistakaa, että vaikka kehonne ehkä vähän karastaakin tätä kaikkea, tietäkää syvällä, että syleily mikä koko olemuksellenne annetaan, merkitsee hyvin paljon edessä olevina aikoina. Nämä energiahiukkaset ovat nimittäin vuorovaikutuksessa fyysisen kulkuneuvonne kanssa tavalla, mikä osoittaa hämmästyttäviä vaikutuksia edessä olevana aikana, joten kaikki väliaikainen fyysinen tai henkinen epämukavuus mitä niihin saattaa liittyä, on pieni hinta maksettavaksi. Teidän kuuluu kuitenkin kiinnittää tarkkaa huomiota merkkeihin, joita kehonne antaa teille näinä päivinä, ja muistakaa pysyä virittyneenä ja toimia, jos tunnette jonkin olevan epätasapainossa.
 
Tätä ei sanota pelon synnyttämiseksi kenessäkään teissä, vaan pelkästään muistuttamaan teille, että kehonne on jo hyvin taitava käsittelemään tällaisia purkauksia, mutta silti se saattaa tarvita ekstrahuolenpitoa ja -lohdutusta tulevina päivinä. Levätkää siis niin paljon, kuin tunnette opastettavan, ja samoin liikkukaa niin paljon, kuin tunnette opastettavan. Syökää, juokaa ja iloitkaa, kuten sanonta kuuluu, ja tietäkää, että kehonne kertoo, mitä se tarvitsee kyetäkseen sulattamaan kaiken. Ja kun sanomme "sulattamaan", viittaamme tietysti siihen suureen energiainformaatioannokseen, minkä saatte muutaman seuraavan päivän aikana. Niinpä taas kerran kehotamme pysymään tasapainossa ja turvassa tietäen, että kaikki on hyvin ja olette paljon, paljon jykevätekoisempi, miltä toisinaan saattaa näyttää. Te ette siis hajoa, teitä pelkästään vahvistetaan taas kerran, jotta valostanne tehdään vieläkin kirkkaampaa."
 
Otmia siteeratakseni: "Pidä tiukasti kiinni, kultaseni, tai päästä kokonaan irti."
 
Rakkaudella ja kiitollisuudella, Aisha
 
-----------

Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.

Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.

< PrevNext >